NCP1250ASN65T1G
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
NCP1250ASN65T1G
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) AC DC Converters, Offline Switches
Control Features : -
Product Status : Obsolete
Voltage - Start Up : 18 V
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Switching : 65kHz
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Fault Protection : Over Power, Over Voltage, Short Circuit
Output Isolation : Isolated
Supplier Device Package : 6-TSOP
Mfr : onsemi
Voltage - Breakdown : -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 8.8V ~ 28V
Package / Case : SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Duty Cycle : 80%
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Internal Switch(s) : No
Base Product Number : NCP1250
Topology : Flyback
Description : IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 6TSOP
Contact Now
Converter Offline Flyback Topology 65kHz 6-TSOP